sobota, 2 kwietnia 2016

SZACUNEK A HEJTY

Hej Kochani.

Szacunek to tolerancja wobec drugiego człowieka, który np. wyznaje inne zasady w życiu lub jest innego wyznania albo rasy. Szacunek jest bardzo ważny w życiu kazdego człowieka. Od braku szacunku dla innych osób rodzą sią kompleksy. Na szacunek trzeba sobie zapracować lub zasłużyć.
Jeżeli ktoś nie ma do Ciebie szacunku nie widze powodu, żebyś ty też miał / miała do niego / niej szacunek. Gdy osoba nie ma szacunku do mnie to ją poprostu unikam lub ignoruje. Jeżeli ktoś nie ma szacunku do mnie to nie znaczy, że odrazu muszę tą osobę wyzywać lub obrażać. Szacunek nalezy się każdemu nie tylko starszym osobom. Dużo osób nie wie co to jest szacunek. Szacunku do ludzi powinniśmy się uczyć od najmłodszych lat, gdyż to jak zachowujemy się w stosunku do innych świadczy o tym skąd pochodzimy. Szacunku do ludzi uczymy sie przez całe życie. Brak szacunku jest przede wszystkim widoczny w internecie. Z łatwością można obrażać drugą osobę bo jej poprostu nie widzimy. Szanuj siebie i innych a będziesz szanowany, nie oceniaj innych a nie będziesz oceniany. Każdy z nas powinien mieć do drugiego człowieka szacunek.
Hejter to osoba, która obraża innych przez internet. Siedząc przed komputerem łatwo jest wyśmiewać drugą osobą, ponieważ nie rozmawiamy z nią na żywo. Osoby w ten sposób ukazują swoją słabość i zazdrość. Piszę o tym, ponieważ dużo osób hejtuje na You Tube albo na Facebooku. Ludzie coraz mniej ze sobą rozmawiają co wynika z nadmiaru obowiązków. Często kierujemy się tym co inni powiedzą i zanim poznamy tą osobę przekreślamy ją. Czy dobrze robimy ? Otóż nie, powinniśmy sami poznać tą osobę. Jak to się mówi nie można oceniać ksiązki po okładce. Ludzie nie udawajcie kogoś kim nie jesteście. To jest wasze życie i jeżeli komuś coś się nie podoba, to ma problem. 

12 komentarzy:

 1. i racja! Co to za odwaga przez internet?

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda każdemu zasługuje się szacunek! Ale nie każdy to rozumie ponieważ coraz częściej spotykamy się się z ludźmi którzy oczekują szacunku ale nie dają go od siebie.
  A co do hejterow no cóż ludzie bez własnego życia:)
  Pozdrawiam.

  Www.magdalenaw.blogspot.Co.at

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem sama... Ludzie hejtują Nas za coś czego sami lepiej nie umią zrobić, czasem to przykre i doprowadza Nas do wielu załamań, ale trzeba często stawić temu czoła!
  http://vicci-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze piszesz :) Hejty często powstają z zazdrości niestety ale nie ma co się takim czymś przejmować, raczej należy współczuć takiej osobie.
  http://check-it-m.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze powiedziane ! Myślę, że jeśli ma się dobrą samoocenę i szacunek do samego siebie, to hejty nie powinny nas przejmować, ani załamywać. Ale na szacunek zasługuje każdy.

  Pozdrawiam,
  http://mademoisellepaulline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze piszesz :) krótko i na temat. To się ceni :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hejtami nie warto się przejmować, z reguły to zwykłą zazdrość :) świetnie napisany post!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze napisałaś i to powinni wziąć sobie ludzie do serca - gdy ktoś nie ma do nas szacunku - ignorujmy to po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się z Tobą :)
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli ktoś mnie szanuje, to ja robię to samo w stosunku do drugiej osoby :) Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Hejterów jest coraz więcej, myślą że w internecie są bezkarni.

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń